Školní kolo Dějepisné olympiády

06. 12. 2023     sekce: Úspěchy žáků     autor: Marie Šturmová     tisk: tisk článku

Ve dnech 30. listopadu a 1. prosince 2023 se konalo školní kolo Dějepisné olympiády. Zúčastnilo se ho 20 žáků 8. a 9. ročníku. Tématem letošního 53. ročníku bylo „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.” Úspěšnými řešiteli se stali žáci a žákyně, kteří dosáhli minimálně 60% správných odpovědí. Okresního kola v Přerově, které se bude konat 16.01. 2023, se mohou zúčastnit nejvýše 3 žáci z jedné školy. A jak to dopadlo? Kteří to jsou?

1. místo Valerie Kopřivová z IX. B

Na 2. místě se umístil Ondřej Sehnalík z IX. C a na 3. místě se umístila Elena Sobková z VIII. A.

Velký boj se odehrál na 4. - 7. místě. Na řadu přišla rozřazovací otázka, která rozhodovala při stejném počtu bodů. Pořadí bylo následující: Alexandra Šomanová, Jakub Post, Šimon Hendrych a Magda Juhaňáková.

Děkujeme všem účastníkům za aktivitu, účast v soutěži, zájem o historii a gratulujeme všem, kteří úspěšně vyřešili úkoly školního kola.